דף הבית >> תכנון >> מתאר אב ומתאר אזוריות
הניסיון המצטבר בשנים האחרונות מלמד כי הטמעתם של תהליכים שיתופיים בתכנון אזורי וארצי הוא מהלך מאתגר ומורכב. חלק משאלות הייסוד בכל תהליך שיתופי, כדוגמת: מיהו הציבור - מקבלות משמעות אחרת בקנה המידה האזורי. חלק מהתכנון הארצי עוסק בסוגיות ממוקדות ומקצועיות (תוכניות נושאיות) אשר לגביהן אין לאזרח הממוצע כל מידע או ידע. בנוסף, תכנון בקנה המידה הארצי/אזורי רחוק בדרך כלל מקנה המידה הנגיש לאזרח.

אנו במודוס מאמינים כי נדרש מודל חדש לשיתוף בעלי עניין בתכנון ארצי ומציעים התייחסות חדשה המשלבת כלי שיתוף רחב מבוססי רשת יחד עם מפגשי דיאלוג עם קבוצות עניין ממוקדות.
תוכנית מתאר ארצית לכינרת. התוכנית מקודמת על ידי מנהלת הכנרת בהובלת משרדיהם של אדר' אילן איזן וזאב עמית. הדיאלוג עם בעלי עניין התמקד בכנס רב משתתפים. לאחר הצגת תכנים תכנוניים במליאה, נפגשו בעלי עניין וצוות התכנון בקבוצות משותפות, לדיון בסוגיות ליבה בתוכנית. קראו עוד....
מחוזית חלקית לסובב בקעת הנדיב. תוכנית המתאר לסובב בקעת הנדיב אשר הוכנה על ידי מוטי קפלן, הציבה אתגרים משמעותיים לשיתוף הציבור ובעלי עניין. פערים בין תפיסות, ערכים וצרכים של חקלאי האזור לבין רצון לשימור השטח כפתוח, הדהדו בקול למפגשי השיתוף.  תוכנית מתאר ארצית למרחבים ביוספריים.  אחד מן העקרונות המארגנים של מרחב ביוספרי הוא דיאלוג בין בעלי עניין. מודוס הציע מודל לשיתוף בעלי עניין במהלך הכנת התוכנית, המוכנת על ידי מוטי קפלן.
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

Modus - הנחיית תהליכים שיתופיים
טלפון: 04-8122080, פקס: 153-4-9112633
דואל: 
office@modus.org.il 
מודוס בפייסבוק
 


לייבסיטי - בניית אתרים