דף הבית >> תכנון >> תכניות אב ומתאר עירוניות

"שיתוף הציבור" בהכנת תוכניות אב ומתאר עירוניות הפכו בשנים האחרונות לפרקטיקה רווחת. אנו מאמינים כי יידוע והסברה לציבור הרחב אינם מספקים עוד וכי הגיע העת לשיתוף משמעותי של אזרחים ובעלי עניין בתהליך הכנת תוכניות. הנחת העבודה היא כי ל"ציבור" מידע וידע מקומי בעל ערך מהותי לתכנון. תהליך השיתוף מאפשר לצוות התכנון לפעול בשקיפות, לקבל מידע חיוני, למתן ולמנוע התנגדויות ולהפיק תוכנית איכותית יותר. ל"ציבור" מתאפשרת נגישות למידע, היכרות עם יכולות ומגבלות התכנון ואפשרות להשפיע על התוכנית במהלך הכנתה. לצוות מודוס ניסיון עשיר בהפעלת מגוון כלים ותהליכים שיתופיים התוכניות אב ומתאר עירוניות.

תוכנית מתאר לת"א-יפו. התהליך הדיאלוג עם בעלי עניין ושיתוף הציבור בהכנת תוכנית מתאר לת"א-יפו מהווה את אחד מפרויקטי הדגל של מודוס. במהלכו פיתחנו ושכללנו מגוון שיטות והדגמנו, לעיתים לראשונה בישראל, גישה מערכתית לשיתוף תושבים ונציגי בעלי עניין בהכנת תוכנית מתאר עירונית.
קראו עוד....
תוכנית מתאר לחיפה. תוכנית המתאר החדשה לחיפה נועדה לבסס את עתידה של חיפה כמטרופולין הצפון ולעצב את פני העיר לדורות. חברת מודוס נבחרה להוביל ולהנחות את תהליך שיתוף הציבור בהכנת התוכנית כחלק מצוות התכנון בראשותו של אדריכל יצחק פרוינד.
קראו עוד..
תוכנית מתאר לפרדס חנה כרכור המגובשת בראשות אדר' אילן איזן הציבה בחזונה מושבה ירוקה, הטרוגנית ורב קהילתית, המשלבת צביון כפרי למחצה עם מערך תפקודי עירוני מגוון. על תהליך השיתוף תוכלו לקרא בהמשך....

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

Modus - הנחיית תהליכים שיתופיים
טלפון: 04-8122080, פקס: 153-4-9112633
דואל: 
office@modus.org.il 
מודוס בפייסבוק
 


לייבסיטי - בניית אתרים