דף הבית >> תכנון >> תכניות מקומיות
רמת התכנון המקומית היא אולי הרמה המתאימה ביותר לתהליכים משמעותיים לשיתוף ציבור ודיאלוג עם בעלי עניין בתכנון. קנה המידה מאפשר תהליך משמעותי, נגישות אמיתית להחלטות המתקבלות תוך כדי התכנון, שיתוף רציף ומתמשך ומעורבות עמוקה של קהילות ונציגיהן. קנה המידה המקומי מאפשר מפגשים בלתי אמצעיים עם תושבים ובעלי עניין היוצרים דיאלוג ישיר ואפקטיבי. תהארגנות מקומית טובה מהווה תשתית אנושית חשובה לתהליכים נוספים בעתיד. לצוות מודוס ניסיון עשיר במגוון תהליכי תכנון ברמה המקומית.
תב"ע לשיקום מתחם שוק הכרמל בת"א. מתחם שוק הכרמל מהווה סמל תל אביבי ושמו נשזר לתרבות ולהוויה הישראלית, כמאמר הגשש החיוור: "יותר זול משוק הכרמל". תהליך תכנון משתף ייחודי זה מהווה את אחד מפרויקטי הדגל של המשרד בו יושמו בהצלחה עקרונות ותהליכים של תכנון מתוך דיאלוג ובניית הסכמות.
גן קריית ספר בת"א. שטח זה הוא אחד אחד מהסיפורים המעניינים ביותר בהקשר של תכנון ושיתוף. הסיפור מלמד כיצד קבוצת אזרחים מאורגנת ומתמידה מצליחה להשיג שני הישגים גדולים: האחד- לשנות החלטה עירונית להפיכת שטח פתוח למגדלי מגורים חזרה לשטח פתוח לטובת הקהילה. השני- ולא פחות חשוב לשנות את דפוס המאבק ל"מאהב", ממאבק נגד, לשיתוף פעולה עם.
פארק המסילה בירושלים הוא חלק מתוואי המסילה ומערך שטחים פתוחים. תכנון הפארק הופקד בידיו הטובות של אד' יאיר אביגדור. צוות מודוס כינס מפגשים פתוחים לציבור סדרת מפגשים לצוות פעילים אשר נפגש בנקודות מפתח במהלך התכנון לדיון תכנוני.


 
 
תוכנית הכרמליטים בחיפה. בראשית שנות האלפיים יזם מסדר הכרמליטים היחפים תוכנית לפיתוח שטחי המסדר בסטלה מאריס. השינוי המוצע באזור רגיש ומיוחד (ראש הכרמל) המהווה סמל נופי והיסטורי עוררה התנגדות ציבורית רחבה.תהליך השיתוף שהובל על ידי אמיתי הר לב היה אחד הראשונים שנערכו בחיפה ואחד המוצלחים שבהם.


 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

Modus - הנחיית תהליכים שיתופיים
טלפון: 04-8122080, פקס: 153-4-9112633
דואל: 
office@modus.org.il 
מודוס בפייסבוק
 


לייבסיטי - בניית אתרים