דף הבית >> קהילה >> מרכזי גישור קהילתיים
 מרכזי גישור קהילתיים
אנו מאמינים
כי תחום הגישור בקהילה הוא אחד מעמודי התווך של עתיד הגישור בישראל. בחזון שלנו פועלים עשרות מרכזי גישור קהילתיים בערים ובמועצות האזוריות, המציעים מענה אפקטיבי לקהילותיהם, אשר מתמודדות עם אי הסכמות בשגרת יומם. מרכזים אלו מהווים בית ליישוב סכסוכים בהסכמה, פועלים לשינוי חברתי ולהטמעת שפת וכליי הגישור בקהילה. אנו מאמינים כי ניתן למנוע, לנהל ולפתור סכסוכים בהסכמה וכי למרכזים הקהילתיים, יש תפקיד חשוב ומוביל ביצירת שינוי חברתי, בקהילות בהן הם פועלים. על כן אנו במודוס שותפים כבר יותר מעשור לייזום, הקמת והפעלת מרכזי גישור בקהילה.

אנו מציעים ייעוץ כולל וסיוע לצוותי ניהול ועבודה במרכזי גישור בכל שלבי חייהם, תוכניות הכשרה ייחודיות ו- Supervision לצוותים. במודוס נצבר ניסיון ייחודי ועשיר בייעוץ למגוון מודלים של מרכזי גישור במרחב העירוני והכפרי.
 
מרכז גישור קהילתי ברמלה.  אמיתי הר לב ייעץ לפרויקט הדגל של מרכזי הגישור בקהילה בישראל. המרכז הוקם בשנת 2003 בשיתוף משרד העבודה והרווחה כמרכז דגל וכדוגמא להקמת מרכזים אחרים בישראל. כחלק מייזום, כינוס והקמת המרכז פותח יידע ומודלים ייחודיים על ידי מודוס שהופצו מאוחר יותר במרכזים רבים אחרים. לאתר מרכז הגישור מרכז גישור קהילתי קריית אונו הוקם בשנת 2007 על ידי כרמלה זילברשטיין - יזמת חברתית בת המקום. המרכז פיתח מודל ייחודי של שיתוף פעולה עם הקרייה האקדמית קריית אונו. אמיתי הר לב סייע להקמת המרכז מראשיתו, הכשיר את צוות המגשרים בהתמחות בגישור בקהילה ובגישור רב צדדי. למשוב מרכז גישור קהילתי חיפה הוקם על ידי שרה צייגר ושותפים. צוות מודוס סייע בעיצוב מודל של מרכז עירוני קהילתי המוקם בשיתוף של יזמים חברתיים ועירייה. אמיתי הכשיר את צוות המרכז בהתמחות בגישור קהילתי.
מרכז גישור קהילתי נס ציונה פיתח מודל ייחודי של שיתוף פעולה עירוני ועסקי בין חברת HP אינדיגו ועיריית נס ציונה. את המרכז הובילה בשנים הראשונות עו"ד סיוון אפלבום בהנחיית אמיתי הרלב. מרכז גישור קהילתי מודיעין הוקם כיוזמה קהילתית של תושבי המקום בשיתוף האגף לשירותים חברתיים וקהילתיים ברשות. ליוינו את המרכז משלבי הרעיון, הייזום ההקמה ועד לתפעול. כתבה על מרכז הגישור מרכז גישור מעלה אדומים - כחלק מתוכנית הכשרה של המרכז הארצי לגישור וליישוב סכסוכים במשרד המשפטים פיתחנו תוכנית הכשרה ייחודית לבעלי תפקידים ברשות המקומית בשיתוף המרכז לגישור.
   


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...