דף הבית >> תכנון >> תכניות מקומיות >> שיקום שוק הכרמל
תב"ע לשיקום מתחם שוק הכרמל בת"א 

מתחם שוק הכרמל מהווה סמל תל אביבי ושמו נשזר לתרבות ולהוויה הישראלית, כמאמר הגשש החיוור: "יותר זול משוק הכרמל". תהליך תכנון משתף ייחודי זה מהווה את אחד מפרויקטי הדגל של המשרד בו יושמו בהצלחה עקרונות ותהליכים של תכנון מתוך דיאלוג ובניית הסכמות.

שוק הכרמל פועל מבחינה תפקודית, כמרכז קניות ומוקד תיירות אך מאידך, אין לו מעמד סטטוטורי והוא לא תוכנן מעולם כשוק. משום כך סובל המתחם ממגוון רחב של בעיות ומהווה חיץ בין שכונות הנמצאות בתהליך של התחדשות עירונית. מצב זה הביא את עיריית ת"א-יפו ליזום הכנת תוכנית בניין עיר חדשה למתחם שוק הכרמל ושוק עזה אשר תאפשר הסדרה תכנונית של השוק ושדרוגו לטובת כלל בעלי העניין (סוחרים, תושבים, ואחרים) את התוכנית מקדם צוות מרכז ברשות המתכננת אורלי אראל וד"ר יעקב גרובמן - אדריכל התוכנית.

מתוך רצון להגיע לתוכנית ישימה (כזו שניתן לאשרה במינימום התנגדויות ולבצעה הלכה למעשה) ואיכותית (כזו שתיתן מענה אמיתי לצרכים של כלל בעלי העניין) הוחלט בעירית ת"א כי תהליך הכנת התוכנית יערך תוך שיתוף, דיאלוג ובניית הסכמות עם נציגי בעלי העניין במשך כל מהלך הכנת התוכנית. חברת מודוס נבחרה להוביל את תהליך השיתוף והדיאלוג עם בעלי העניין.

בתהליך ייחודי זה נדרשנו לעבוד עם מאות סוחרים ותושבים הגובלים בשוק הקיים. התהליך כלל שימוש בכלים חדשניים לאבחון והערכת מצב אשר אפשרו לעצב תהליך מותאם מתוך דיאלוג מתמשך. במהלך התכנון התקיימו עשרות פגישות עם נציגי סוחרים ותושבים ונבנתה תוכנית המשקפת את מגוון הצרכים. התוכנית עוצבה בהסכמה עם נציגי הסוחרים שבאו להביע תמיכתם בה בישיבת הוועדה המקומית שדנה באישורה.

מידע נוסף ניתן למצוא באתר כרם ישראל:
שוק הכרמל תלת ממד
מוכר בשוק הכרמל מוכר מיצים בכרמל 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...